Alışveriş Sepeti

Gösterim: 2072 Yayın Tarihi: 25 Haziran 2016
Makaleyi Faydali Buldunuzmu? (8) (1)
Alışveriş sepeti deyince aklınıza alışveriş merkezlerinde alışveriş yaparken kullandığımız minik arabalar gelebilir. Fakat konumuz bu değil. Alışveriş sepeti artık interaktif ortamda online alışveriş gerçekleştirirken seçtiğimiz ürünleri satın alma aşamasında kullandığımız bir alışveriş asistanı. Online alışveriş sepeti oluşturmanız için tek gereken şey biraz zaman. Her ne kadar size uygun ve ihtiyacınız olan ürünlerden bir alışveriş sepeti oluşturmanız mantıklı olsa da, çılgın alışveriş sepeti de oluşturabilirsiniz. Tabii bu bütçenize biraz zarar verebilir.

Alışveriş sepeti oluştururken alıcılar çoğunlukla ihtiyaç duydukları ürünlerin yanında daha az ihtiyaç duydukları ürünleri de alışveriş sepetine eklerler. Aslında bunun yerine alışveriş sepetini makul ürünlerle kafi derecede doldurmak daha sonrasında diğer ürünlere ne kadar ihtiyaç duyulduğunu analiz etmek daha mantıklıdır. Bir dahaki alışverişinizde o ürünleri alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Alışveriş sepetinize koyduğunuz ürünleri almak zorunda değilsiniz. Kendinize uygun bir alışveriş sepeti yapabilir, bu alışveriş sepetini bir sonraki alışveriş için saklayabilirsiniz. Hatta hayal ettiğiniz ama alamadığınız ürünlerle dolu bir sepet oluşturmak da eğlenceli olabilir. Böylece alışveriş sepeti oyunu oynayabilirsiniz. Alışveriş sepeti şekerlik gibidir doldurdukça gözünüze daha alınası duracaktır. Ama bildiğimiz gibi şekerin fazlası her zaman zararlıdır. Alışveriş sepetinize ürün eklediğinizde bunu sil butonu veya çıkart butonu ile alışveriş sepetinizden atabilirsiniz. Alışveriş sepetinizdeki ürünlerin sayısını da yine tekrar ürünün sayfasına gitmek yerine alışveriş sepetinizin içinden değiştirebilirsiniz. Alışveriş sepeti ürün eklendiğinde tekrar ürünler arasında gezmenize olanak sağlar. Çıkış yapana kadar ürünler sepetinizde sizi bekleyecektir. Alışveriş sepeti kapıda ödeme veya kredi kartı seçeneklerini ana ekranda göstermeyebilir. Bunun için alışveriş sepeti ödeme ekranından yararlanabilirsiniz.

Alışveriş sepeti ekleme çıkarma yönünden çok basit ve kolay anlaşılırdır. Alışveriş sepeti size eklediğiniz ürünlerin toplam fiyatını gösterecektir ve varsa kargo ücreti kdv gibi oranları da ayrıca belirtecektir. Çoğu online alışveriş sitesinde alışveriş sepeti koruma özelliği bulunmaktadır. Yani son kalan ürünü sepetinize eklediğinizde bir müddet alışveriş yapmadığınızda o ürün alışveriş sepetinizden çıkmaktadır Bu konuda dikkatli olup alışveriş sepetinizi onaylamakta geç kalmayın. Alışveriş sepeti elbise ve ayakkabı benzeri ürünler eklendiğinde mutlaka beden seçeneğini doğru seçtiğinizden emin olun. Eğer böyle bir hata yaparsanız kargoya verilmeden önce müşteri hizmetleriyle görüşüp veya onayı iptal edip tekrar alışveriş sepeti oluşturun.

Alışveriş sepeti mantığını çözemeyecek kimse yoktur sanırım. Bizler fiyatrekabeti olarak her konuda sizlere yardımcı olmaya ve en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Alışveriş sepetiniz boş kalmasın. İyi alışverişler dileriz.