Fırsat Siteleri

Gösterim: 1098 Yayın Tarihi: 25 Eylül 2016
Makaleyi Faydali Buldunuzmu? (10) (4)
Online fırsat sitelerinde gezmek, indirim fırsatlarını takip etmek, fırsat ürünlerine göz atmak ve fırsat fiyatlarını incelemek sanırım hepimizin yapmaktan hoşlandığı şeyler arasındadır. Bir fırsattan yararlanıp da mutlu olmamak mümkün mü? Fırsat siteleri işte bu yüzden popülerliğini koruyor. Fırsat siteleri giyimden kozmetiğe, kahvaltıdan gezilere kadar birçok fırsatı barındırıyor. Fırsat siteleri, fiyat avantajı ve bol çeşitlilikle hemen hemen her bütçeye ve kişiye hitap etmektedir. Maalesef fırsat eşitliği fırsat sitelerinde de karşımıza çıkmıyor. Her fırsat sitesinde aynı hizmet farklı fiyatlara alınabiliyor. Bu yüzden fırsat sitelerinde ürün veya hizmet satın almadan önce biraz araştırma yapmakta fayda vardır.

Fırsat siteleri 2010 yılından itibaren popüler olmaya başlamıştır. Başta bünyesinde kahvaltı ve konaklama sektörü barındırsa da, günümüzde neredeyse tüm hizmet kollarını da bünyesinde bulundurmaktadırlar.

Çoğu zaman fırsat bu fırsat deyip işe koyuluruz ama bazen kötü sürprizlerle de karşılaşabiliriz. Örneğin online fırsat sitelerinden aldığımız bir yemek fırsatı için pembe hayaller kurarken, lüks lokantanın en ücra masasında kendimizi bulabiliriz. Bunun için fırsat satın almadan önce, fırsat kullanacağımız yeri arayıp koşulları iyice öğrenmekte fayda var.

Fırsatlar sadece online ortamda değil; fırsat çadırı, fırsat caddesi veya fırsat çarşısı olarak da karşımıza çıkabilir. Çoğu zaman semtlerde fırsat günleri ve alışveriş festivalleri düzenlenmektedir. Bu fırsatlardan da yararlanabiliriz. Online fırsatlar daha çok fırsat giyim ve yiyecek kategorilerinde gözümüze çarpmaktadır. Çoğu zaman %70 e varan indirimler görmekteyiz. Bu sayede işletmeler ve satıcılar daha çok kişi çekerek daha ucuza reklamlarını yapmaktadırlar. Fırsat araçları bunlarla sınırlı değildir. Fırsat çekleri, fırsat indirimleri ve fırsat kuponları da online fırsat alışveriş sitelerinden hizmet satın alırken kullanabileceğiniz fırsatlardır. Fırsat eşitliğini kaldırdığı doğrudur ama kimin hoşuna gitmez ki değil mi?