TOPTAN GİYİM

Gösterim: 4377 Yayın Tarihi: 25 Eylül 2016
Makaleyi Faydali Buldunuzmu? (13) (5)
Toptan satış sektöründe öncelikle toptan giyim kategorisi büyük önem göstermektedir. Kar marjı ve satış hacmi olarak iyi bir seçim olmaktadır. Toptan giyim; toptan iç giyim, toptan bayan giyim ve toptan erkek giyim olmak üzere bu üç kategoride satış grafiğini yüksek tutmaktadır. Daha çok İstanbul toptan giyim pazara hakimdir. İstanbul da toptan nereden alınır diye soracak olursanız, toptan giyim Merter, Güngören ve Zeytinburnu iyi birer örnek olacaktır. Toptan giyim daha çok mağazalardan temin edilse de toptan giyim siteleri internetin bir iş ağı oluşturduğu günümüzde fazlaca kullanılmaktadır. İstanbul un yanı sıra toptan giyim, Bursa, Ankara ve İzmir de de kolaylıkla temin edilebilmektedir. Perakende satışa göre fiyatı düşük ama ürün miktarı fazla olduğundan çoğunlukla çek ve banka kartlarıyla taksitli ödeme yapılır. Peşin alımlarda çeşitli indirimler söz konusu olabildiğinden iyi bir Pazar araştırması ve sermayeye ihtiyaç duyabilmektedir.

Toptan iç giyim; çorap, iç çamaşırı ve aksesuarlardan oluşmaktadır. İhracat fazlası toptan giyim malları da değerlendirilmektedir. Tekstil toptancıları internet üzerinden bu malları uygun toptan fiyatına sergilemektedir. Toptan giyim alırken belirli bir ticari markadan yararlanabilir veya fason toptan üretim de yaptırtabilirsiniz. Bu tamamen size ve piyasaya giriş şeklinize başlıdır. Kendi stratejinizi yaratabilirsiniz.

Günümüzde toptan giyimde ihracat fazlası giyim mallarına ilgi artmıştır. Satıcılar ister bu ürünleri internet üzerinden satabilir isterlerse de kendi mağazalarını açabilmektedirler. Bu tür ihracat fazlası ürünleri bulabilmek için fabrikalar ile görüşebilir veya internet ortamında ufak bir araştırma yaparak toptancıya ulaşabilirsiniz. Yüklü miktarda alımlarda ve iyi bir sermaye ile güzel bir iş kolu haline gelebilmektedir.

Toptan giyim satış yerlerine internette ufak bir araştırma ile ulaşabilirsiniz. Artık küçük büyük tüm toptancılar hemen hemen interaktif satış gerçekleştirmektedirler. Franchise sistemi ile de toptan giyim alım satımı yapabilirsiniz. Bu size daha az risk sağlayabilir fakat marka satışlarınızı kısıtlayabilir.